Recent Posts

Pocałuj mnie

poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Jako, że na polskie kino liczyć w najbliższym czasie raczej nie możemy pozostaje nam z lekką nutą zazdrości patrzeć na to co mają do zaoferowania inne kraje...

Na pierwszy ogień - Szwecja. Czyż może być lepiej? Ach, słodka Szwecja... Szwedzkie blondynki, Fucking Åmål, Greta Garbo i Pippi Langstrumpf. A tak w ogóle to kraj niezwykle nam przyjazny.

Nic więc dziwnego, że powstają tam filmy o gejach i lesbijkach. Jako, że szwedzka kinematografia miała i ma się dobrze, zazwyczaj są to dobre filmy o homoseksualistach (choć mówiąc szczerze od czasów pamiętnego Fucking Åmål nie pamiętam żadnego). 

A jaki jest Kyss Mig? No cóż, na razie cholera wie. Obraz miał premierę 29 lipca chyba na jakimś kłirowym festiwalu i na razie niestety nie jest dostępny innych krajach. Z tego co czytałam na szwedzkiej stronie (sic!) film do szwedzkich kin wejdzie na jesieni...

Za to ze zwiastunów wnioskuję, iż może być to całkiem przyjemny film. Trailery wyglądają przeuroczo. Naprawdę zakochałam się. A może to Liv Mjönes i jej niebieskie oczęta?

Zresztą możecie się przekonać:

 
 

Szykuje się klasyczna dajkdrama. Hetero dziewczę Mia (Ruth Vega Fernandez) spotyka nie-hetero dziewczę  Fridę (Liv Mjönes) no oczywiście zakochuje się w niej i zaczyna kwestionować swoją seksualność etc etc , ale zacznijmy od początku. Poznają się przyjęciu chyba-zaręczynowym (jakoś słabo znam szwedzki) swoich rodziców. Zresztą nieważne, matka Fridy i ojciec Mii są razem. Tak, więc dziewczyny są/będą przyrodnimi siostrami (drama!). Mia ogłasza na przyjęciu, iż zamierza wyjść za swojego chłopaka (drama do w kwadratu!). Na szczęściem, gdy widzi jakże uroczą blondynkę ochota na ślub przechodzi jej (dlaczego w realnym życiu tak to nie działa huh !?). Brzmi fajowo, a wygląda jeszcze lepiej. Na szczęście film robili Szwedzi (a ściślej mówiąc Szwedki: Josefine Tengblad i Alexandra -Therese Keining), więc możemy spodziewać się satysfakcjonującego zakończenia i żywych postaci w miast holiłodzkich klisz. Warto zwrócić uwagę na to, że obie panie są koło trzydziestki.


A żeby jeszcze bardziej zaostrzyć apetyt sneak peaki:


&

Ja chcę ten film. Teraz. Już. Natychmiast! Proszę...
Brak komentarzy:

 

Opisuję lesbijskie seriale i nie tylko: